>>

Wysokie loty Orłów

poniedziałek, 13 października 2008 r.

Zawodnicy Orłów Górskiego zwycięstwem nad reprezentacją obwodu lwowskiego uczcili odsłonięcie pomnika Kazimierza Górskiego w Rzeszowie.

W niedzielne południe lokalne władze (m.in. prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc) oraz przedstawiciele PZPN-u na czele z Michałem Listkiewiczem oraz Kazimierzem Greniem, dokonały uroczystego odsłonięcia pomnika Kazimierza Górskiego na rzeszowskim skwerze przy ulicy Słowackiego. Z tej okazji odbył się towarzyski mecz piłkarski, w którym Orły Górskiego na stadionie przy ulicy Hetmańskiej podejmowały reprezentację lwowskiego obwodu piłkarskiego. W szeregach reprezentacji Polski nie zabrakło gwiazd z dawnych lat takich m.in. jak: Lato, Szarmach, Domarski, Kapka, ale również piłkarzy, którzy nie tak dawno biegali jeszcze po ligowych boiskach: Gilewicz, Gęsior czy też Gołaszewski. Do przerwy mimo kilku okazji biało-czerwonych, prowadzili przyjezdni dzięki bramce Olega Jaremczuka, który zamienił dośrodkowanie Wowczuka na bramkę. Drugą część meczu mocnym akcentem rozpoczęli Polacy (grano 2 x 35 minut, bez ograniczeń w liczbie zmian). Najpierw wyrównał były gracz Stali Mielec - Piotr Czachowski pięknym uderzeniem zza pola karnego, a chwilę później na 2-1 przymierzył Włodzimierz Ciołek uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając szans Mandziakowi. Osiem minut później Ukraińcy zdołali wyrównać za sprawą niezawodnego Jaremczuka, lecz końcówka należała do "juniorów" w szeregach gospodarzy. Najpierw Dariusz Gęsior strzałem głową wyprowadził Polaków na prowadzenie, zaś w ostatniej minucie meczu wynik ustalił Radosław Gilewicz, który celnie przymierzył po indywidualnej akcji.