>>

Orły Górskiego dla sportu olkuskiego

niedziela, 03 lipca 2005

2 lipca na stadionie MOSiR Czarna Góra rozegrany został mecz pomiędzy IKS Olkusz a "Orłami Górskiego" wspieranymi przez byłych zawodników KS Olkusz. "Orły" wystąpiły w składzie Grzegorz Lato, Andrzej Szarmach, Jan Domarski i Marek Kusto.

Drużyna Orłów miała początkowo poważne problemy ze zgraniem i dlatego pierwszy gol meczu zdobyty przez zawodników IKSu padł już około 3 minuty. Jednak chwilę później po szybkiej kontrze wynik został wyrównany na 1:1. Po 15 minutach pierwszej połowy drużyna "Orłów" jest już na tyle zgrana że co chwila zagrażają drużynie IKSu.

Mecz zakończył się wynikiem 7:7. Wynik mógł być dużo wyższy jednak w końcówce meczu, najwyraźniej mocno zmęczeni zawodnicy "Orłów" zmarnowali kilka dość pewnych sytuacji bramkowych.

Całej imprezie towarzyszył deszcz, trudno jednak powiedzieć czy przeszkodził on organizatorom czy wręcz pomógł. Orły Górskiego to sławy sportu jakich ziemia olkuska nie gościła od dawna. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że komuś nie zależało na organizowaniu widowiska dla publiczności, a tym bardziej na promowaniu sportu wśród młodzieży.

Plakaty reklamujące imprezę pokazały się na mieście dopiero w nocy, na dzień przed imprezą, a na stadionie nie udało mi się zauważyć dostatecznej ilości ochrony aby w pełni zabezpieczyć imprezę dla większej ilości ludzi niż było.

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.